loader image

UX | UI WEB Mobilonline.sk CaseStudy

ZDIEĽAŤ ČLÁNOK:

Úvod

Mobilonline.sk je jeden z najväčších eshopov na Slovensku, ktorý sa zaoberá predajom mobilných telefónov a príslušenstva. Eshop mal zastaralý dizajn, ktorý neposkytoval optimálny používateľský zážitok, preto sa spoločnosť rozhodla pre redesign webovej stránky s cieľom zlepšiť jej funkčnosť a vizuálne aspekty.

Cieľ

Cieľom redizajnu bolo vylepšiť navigačné menu, zlepšiť používateľskú skúsenosť a vizuálny dizajn webu, zvýšiť konverzný pomer a prilákať nových zákazníkov.

Proces

Proces redesignu začal zbieraním požiadaviek od klienta mobilonline.sk, ktoré sa zhromaždili po niekoľkoročnej spolupráci s eshopom. Následne sme v spolupráci s developerskou spoločnosťou ForBestClients začali navrhovať nový dizajn. Zameriavali sme sa na mobile-first prístup a vylepšili sme navigáciu s pomocou kategorického menu, rýchlych akcií a porovnávača produktov. Zároveň sme pridali funkciu rozpoznania zariadenia pre jednoduchšie vyhľadanie príslušenstva a pridali sme možnosť uloženia produktu do zoznamu obľúbených.

Návrh

Nový dizajn sme navrhli s cieľom byť funkčný, nadčasový a zároveň príjemný pre používateľov. Zaoblené rohy jednotlivých sekcií, 3D grafické prvky a jemné farby vytvorili hravý a “cukríkový” vzhľad. Výber farieb bol prisposobený správnej kompozícii a ich kontrastu. Zároveň sme pridali kreatívne eastereggy pre verných zákazníkov, ktoré im robia prehliadanie eshopu zábavným zážitkom.

Testovanie

Proces testovania prebiehal na demo užívateľoch a na spätných reakciách od interných zamestnancov spoločnosti mobilonline.sk. Testovanie bolo úspešné a dosiahli sme vyšší konverzný pomer, čo potvrdilo zlepšenie používateľskej skúsenosti. Aktuálne meriame úspech nového eshopu pomocou A/B testingu.

Riešenie:

Po analýze používateľského správania sme sa rozhodli pre radikálnu zmenu navigácie, ktorá bola jedným z hlavných problémov predchádzajúceho dizajnu. Nahradili sme zastaralé navigačné menu na hornej lište novým kategorickým menu umiestneným na ľavej strane obrazovky, ktoré je prehľadnejšie a jednoduchšie na používanie. Okrem toho sme pridali rýchle akcie v dolnej časti webu, čím sme zjednodušili a zrýchlili prístup k najdôležitejším oblasťam stránky.

Ďalším problémom boli vizuálne prvky, ktoré boli zastaralé a nemali moderný vzhľad. Na zlepšenie tohto aspektu sme použili rôzne 3D grafické prvky, ktoré doplnili hravosť a farebnosť eshopu. Okrem toho sme pridali aj kreatívne eastereggy pre našich verných zákazníkov.

Ďalším vylepšením bola pridaná funkcia porovnávača produktov a možnosť uloženia produktu do obľúbených, čo zjednodušilo a zlepšilo používateľskú skúsenosť. Okrem toho sme do webu zapracovali aj funkciu rozpoznania zariadenia, čo uľahčilo vyhľadanie príslušenstva pre dané zariadenie.

 

Zabezpečenie responzivity bolo zabezpečené tým, že sme sa zamerali na mobile first verziu, čím sme zabezpečili, že stránka sa bude správne zobrazovať na všetkých zariadeniach.

Výber farieb bol prisposobený správnej kompozícii farieb a ich kontrastu, čím sme dosiahli vizuálne príjemnejší vzhľad a zvýšili prehľadnosť webu.

 

Pri návrhu nového dizajnu sme spolupracovali s developerskou spoločnosťou ForBestClients, čo nám umožnilo zabezpečiť technickú stránku návrhu a jeho implementácie.

 

V procese testovania sme dosiahli oveľa vyšší konverzný pomer, čím sme potvrdili, že nový dizajn a UX/UI návrh priniesol pozitívne zlepšenia v používateľskej skúsenosti.

Záver

Po zhodnotení výsledkov testovania sme sa rozhodli pre implementáciu navrhnutých zmien na eshopu mobilonline.sk. Nový dizajn sme postupne uvádzali do prevádzky a monitorovali sme jeho vplyv na užívateľské správanie a konverzie.

Po niekoľkých týždňoch sme zaznamenali signifikantný nárast konverzií o viac ako 20% v porovnaní s pôvodným dizajnom. Návštevníci eshopu strávili na stránke dlhšie a boli schopní jednoduchšie a rýchlejšie nájsť to, čo hľadali. Navyše, sme sa tešili pozitívnym ohlasom od našich klientov, ktorí ocenili moderný a intuitívny dizajn.

V závere sme sa rozhodli pokračovať v sledovaní a optimalizácii eshopu prostredníctvom A/B testovania, analytických nástrojov a spätnej väzby od zákazníkov. 

Dúfame, že sa nám podarí udržať našu pozíciu v oblasti dizajnu a poskytovať našim klientom najlepšie užívateľské zážitky.
Joshua Samuel Paquete
Creative Art Director

Let's connect

Telefón

+421 911 463 549

Email

house@woetive.com

Sme k dispozícii

Pondelok - Sobota 09:00 - 20:00

Pomáhame značkám spájať sa s novou generáciou.

Ďalšie články

Úvod Branding je jedným z najdôležitejších nástrojov marketingovej stratégie a

Úvod V súčasnej komerčnej krajině sa značky často snažia vyniknúť

Úvod V dnešnej ére sociálnych médií sa zmeny dejú bleskovo

Úvod V rozsiahlom svete brandingu často prehliadame dôležitú súčasť –