loader image

Kvalita značky

ZDIEĽAŤ ČLÁNOK:

Čo je hodnota značky ?

Hodnota značky je hodnota vytvorená okolo produktu, ktorá môže byť pozitívna alebo negatívna. Táto hodnota je určená tým, ako dobre zákazníci vnímajú kvalitu produktu, efektívnosť nákladov a užitočnosť. Pozitívna hodnota značky pre produkt znamená, že je vhodný na daný účel, má vysokú kvalitu a má zodpovedajúcu cenu pre svoj cieľový trh.

Ako vybudovať hodnotu značky prostredníctvom marketingu?

Pred budovaním hodnoty značky okolo produktu je dôležité vytvoriť skvelý produkt pre definované publikum. Poraďte sa s cieľovými skupinami, aby ste zistili, prečo sa zákazníkom páči váš produkt, a zistite, čo ľudia hovoria o vašom produkte online. Keď pochopíte, prečo je váš produkt obľúbený, môžete okolo neho začať budovať hodnotu.

 

Existuje mnoho spôsobov, ako vybudovať hodnotu produktu prostredníctvom PR, marketingu, reklamy, predaja a ďalších. Najpoužívanejšie spôsoby sú:

Úvod: Uvedenie značky

Keď máte nový produkt, je nemožné mať pozitívnu hodnotu značky bez toho, aby ste vytvorili kampaň na uvedenie na trh, aby ste ho predstavili svetu. Investujte čas a peniaze na získanie dynamiky predaja prostredníctvom PR a reklamy v tejto fáze životného cyklu produktu, ktorá spojí váš produkt s vaším cieľovým trhom.

Uznanie: Povedomie o značke

Keď je váš produkt uvedený na váš trh a ľudia o ňom začnú hovoriť, je dôležité okolo neho vytvoriť humbuk. Začnite vytvárať obsah týkajúci sa vášho produktu a riešenia, ktoré poskytuje, aby potenciálni zákazníci dostali tie správne informácie, aby si vybrali váš produkt pred ponukou konkurencie.

Iterácia: Vernosť značke

Akonáhle je váš produkt známy a oceňovaný na vašom cieľovom trhu, môžete ho začať tlačiť na periférne trhy pomocou jeho pozitívneho skóre vlastného kapitálu, aby ste pomohli zvýšiť lojalitu a odporúčania. Použitie influencer marketingu na prienik na novšie trhy je skvelým prvým krokom a možno aj experimentovaním s video odporúčaniami zákazníkov na posilnenie vášho zabezpečenia predaja.

Prečo je pre spoločnosť dôležitá kvalita značky

Kvalita značky sumarizuje hodnotu značky pre spoločnosť. Pre spoločnosť je to dôležité, pretože môže upozorniť na prípadné problémy s produktom alebo kde produkt môže chýbať. To môže tiež pomôcť spoločnostiam pochopiť, kde je produkt v porovnaní s konkurenciou.

 

Existujú dva typy hodnoty značky na meranie:

  • Pozitívna kvalita značky: Môže to znamenať, že spoločnosť si môže účtovať prirážku za svoj produkt, pretože zákazníci sú ochotní zaň zaplatiť viac.

 

  • Negatívna kvalita značky: To môže viesť k tomu, že spoločnosť identifikuje vážne nedostatky vo vývoji svojich produktov a môže pomôcť zlepšiť produkt v budúcnosti.

Príklady kvality značky

Kvalitu značky je ťažké prirovnať, ale existujú určité znaky, ktoré celkom definitívne uvádzajú, že vaša značka má pozitívnu alebo negatívnu hodnotu. Nižšie sú uvedené niektoré z týchto príkladov:

Príklad pozitívnej hodnoty značky:

Apple má už mnoho rokov pozitívnu hodnotu značky, čo viedlo k tomu, že pri uvádzaní nových produktov na trh sa rok čo rok vytvárali obrovské rady zákazníkov, aj keď produkty boli niekedy podpriemerné. Apple získava toto skvelé skóre za primeranosť vďaka svojim vynikajúcim produktom a jednoduchosti dizajnu, ktorú je ťažké pokaziť.

Príklad negatívnej hodnoty značky:

Uber bol v správach mnohokrát o rôznych veciach, ale jednou z najškodlivejších vecí bolo zvýšenie poplatkov pre zákazníkov počas prázdnin. Používatelia Uberu zaznamenali nárast až o 8,9 % vyšší ako v iných obdobiach roka. Toto negatívne rozhodnutie sa nepáčilo niektorým z jej zákazníkov a prestali využívať službu úplne.

Pomáhame značkám spájať sa s novou generáciou.

Ďalšie články

Úvod Branding je jedným z najdôležitejších nástrojov marketingovej stratégie a

Úvod V súčasnej komerčnej krajině sa značky často snažia vyniknúť

Úvod V dnešnej ére sociálnych médií sa zmeny dejú bleskovo

Úvod V rozsiahlom svete brandingu často prehliadame dôležitú súčasť –